Dzień 2. Zbawienie duszy

„Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?” (Mt 16, 26). Bez wiary nie ma zbawienia, nie ma w ogóle dobrego stosunku do Boga. Nic ci nie pomogą dostatki, bogactwa, wygoda życia, tym mniej przyjemności i rozkosze zmysłowe, jedzenie, picie, gry, wypoczynek, towarzystwo ludzkie, uczty, teatry, zabawy. Nic nie pomogą zaszczyty, wyniesienia próżności ludzkiej, jeśli zatracisz duszę na wieki! Najważniejsza rzecz to zbawienie. Bez jasnego postawienia tej sprawy, jakże można się modlić z ufnością do Boga w trudnościach, a może beznadziejnych okolicznościach?
                Ożyw w sobie wiarę we własne zbawienie. Pomyśl, czy oddajesz się tej sprawie, czy o niej myślisz poważnie? Czy jest ona najważniejszą we wszystkich poczynaniach twego życia? Czy wszystko inne jest jej podporządkowane? Czy obecna twoja nowenna odbywa się pod wpływem tej prawdy?

(tu można wymienić prośby do Boga przez wstawiennictwo św. Judy)

Na zakończenie każdego dnia modlimy się:

„Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen” (Jud 24-25).

Modlitwa do św. Judy

O przesławny św. Tadeuszu! Przez owe wzniosłe Twoje przywileje, które Cię tak wyszczególniły w życiu, mianowicie pokrewieństwo z Panem naszym Jezusem Chrystusem wedle ciała i apostolstwo; ponadto przez chwałę, którą cieszysz się obecnie w niebie, a otrzymaną w nagrodę za twoje trudy i męczeństwo – wyjednaj nam u Dawcy wszelkiego dobra potrzebną łaskę…, a szczególnie, żeby stały się nam wprost bezcennym skarbem nauki przez Boga natchnione, a w liście Twoim nam przekazane, zwłaszcza, żebyśmy gmach doskonałości wznosili na podłożu wiary, modląc się za łaską Ducha Świętego o wytrwanie w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Jezusa Chrystusa na życie wieczne i żebyśmy starali się każdym dostępnym nam środkiem wspomagać błądzących, wysławiając chwałę, majestat, panowanie Tego, który może nas zachować od grzechu i uczynić nieskalanymi i radującymi się z przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boskiego naszego Zbawiciela. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

W: Ks. Józef Pachucki TJ, Nowenna do św. Judy Tadeusza, Wrocław 2006.


13 komentarzy:

 1. Anonimowy14.10.14

  Święty Judo Tadeuszu przez wiarę w Twoją moc błagam Cię pomóż mi dostać dobrą pracę, obdarz mnie zdrowiem, po moim ostatnim wypadku i otocz szczególną opieką moją mamę. Modlę się do Ciebie aby po tych wszystkich złych wydarzeniach, które w ostatnim czasie nas spotkały na niebie naszego życia nareszcie zaświeciło słońce. Błagam Cię obdarz nas Łaskami i miłosierdziem Pana Boga. Codziennie modlę się do Ciebie o wyjście z tej beznadziejnej sytuacji. Miej mnie i moją mamę w swojej opiece. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy18.10.14

  Swiety Judo Tadeuszu blagam Cie o dar uzdrowienia mojej corki i mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy27.10.14

  Święty Judo Tadeuszu,proszę uproś łaski dla mojej rodziny,proszę o uwolnienie z wszelkiego zła, obmowy, plotkarstwa, nieszczerości i braku miłości.W Panu Bogu moja nadzieja, w Jego Miłosierdziu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy31.12.14

  Święty Judo Tadeuszu proszę wysłuchaj mojej prośby
  bo w Tobie moja nadzieja proszę pomóż.......

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy5.3.15

  Św. Judo Tadeuszu wysłuchaj prośby moje i za wstawiennictwem Swoim wyproś dla mnie u Najwyższego łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy17.3.15

  Św. Judo Tadeuszu proszę o łaski dla mojej córki aby zaszła w ciążę i urodziła zdrowe maleństwo

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy16.4.15

  Sw.Judo proszę wyproś mi wszystkie potrzebne mi łaski i wstaw się za mną ,dobry i miłosierny Jezus wie czego mi porzeba

  OdpowiedzUsuń
 8. Św .Judo Tadeuszu dziękuję za łaski otrzymane .Proszę o dalszą opiekę nad
  D....... i całą moją rodziną Dziękuję AMEN!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy11.5.15

  Święty Judo Tadeuszu, błagam pomóż mojemu synowi w znalezieniu pracy. Wstaw się za nim do miłosiernego Pana Jezusa i uproś potrzebne łaski. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy23.5.15

  Św. Judo Tadeuszu, przychodzę prosząc o napełnienie miłością mojego chłopaka do mnie i Jezusa, by nasz związek przetrwał kryzys. Pomóż nam. Wstawiaj się za nami u Jezusa, bo bez Bożej pomocy nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Amen

  OdpowiedzUsuń
 11. SWIETY JUDO TtADEUSZU ZAWINILAM ,PRZEZ SWOJA NIEROZWAGE,BARDZO TEGO ZALUJE , JEST MI OGROMNIE WSTYD. BLAGAM MILOSIERDZIE BOZE O POMOC DLA MNIE I WSZYSTKICH SPRAWA ZAINTERESOWANYCH.BLAGAM O LASKE ROZWIAZANIA PROBLEMU BEZ SZKODY DLA KOGOKOLWIEK. BLAGAM CIE O ROZSADNE POSTEPOWANIE W TEJ SPRAWIE m.m.

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy15.12.15

  Swiety Judo Tadeuszu,prosze cie o laske zdrowia dla mojego meza,zeby nie grozila mu juz zadna operacja,tak bardzo sie boimy,pomoz nam prosze

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy24.1.16

  Św Judo Tadeuszu dziękuję. Proszę wstawiaj się za mną. Panie Boże pomoz mi proszę.Amen.

  OdpowiedzUsuń