Dzień 3. Życie według Ewangelii i przykazań

„Co da człowiek w zamian za duszę swoją” (Mt 16, 26). Najważniejsza sprawa naszego życia to zbawienie duszy. Dusza od Boga wyszła. On jej Twórcą, a ona jako twór nieśmiertelny do Niego musi wrócić, czy chce, czy nie chce. Jaka wróci? Szczęśliwa i w chwale lub nieszczęśliwa i w odrzuceniu? Od nas zależy. Od życia zgodnego z przykazaniami i Ewangelią. Tam zamknięte najważniejsze normy naszego postępowania, tam zamknięte drogi szczęścia ludzkości całej, a więc i poszczególnych dusz.
Jakie twoje życie? Czy zawsze liczysz się z Bogiem i Jego wolą? Czy zachowujesz wiernie przykazania, nakazy Ewangelii? Prześledź krótko te normy i pytaj duszy, czy je zachowuje? Wielki to pożytek często myśleć o Bożych przykazaniach. Czy w tej nowennie masz te prawdy na oku? Proś zawsze o tyle, o ile dana rzecz jest zgodną z wolą Boża i zbawieniem, a więc z przykazaniami i Ewangelią.
(tu można wymienić prośby do Boga przez wstawiennictwo św. Judy)

Na zakończenie każdego dnia modlimy się:

„Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen” (Jud 24-25).

Modlitwa do św. Judy

O przesławny św. Tadeuszu! Przez owe wzniosłe Twoje przywileje, które Cię tak wyszczególniły w życiu, mianowicie pokrewieństwo z Panem naszym Jezusem Chrystusem wedle ciała i apostolstwo; ponadto przez chwałę, którą cieszysz się obecnie w niebie, a otrzymaną w nagrodę za twoje trudy i męczeństwo – wyjednaj nam u Dawcy wszelkiego dobra potrzebną łaskę…, a szczególnie, żeby stały się nam wprost bezcennym skarbem nauki przez Boga natchnione, a w liście Twoim nam przekazane, zwłaszcza, żebyśmy gmach doskonałości wznosili na podłożu wiary, modląc się za łaską Ducha Świętego o wytrwanie w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Jezusa Chrystusa na życie wieczne i żebyśmy starali się każdym dostępnym nam środkiem wspomagać błądzących, wysławiając chwałę, majestat, panowanie Tego, który może nas zachować od grzechu i uczynić nieskalanymi i radującymi się z przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boskiego naszego Zbawiciela. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.


W: Ks. Józef Pachucki TJ, Nowenna do św. Judy Tadeusza, Wrocław 2006.

20 komentarzy:

 1. Anonimowy15.10.14

  Święty Tadeuszu Judo, w trzecim dniu mojej nowenny błagam Cię o wstawiennictwo do Pana Boga w sprawie mojego zdrowia, które jak się okazuje się pogarsza. Błagam Cię o opiekę i miłosierdzie i pomyślne rozwiązanie, aby okazało się, że to co tak poważnie wygląda jest tylko pomyłką i starym urazem. Błagam Cię, pociesz mnie w tej beznadziejnej sytuacji, wierzę i ufam w Twoją moc, już kiedyś nie zawiodłeś mnie. Myślałam, że jestem ze stali i nic nie może mnie złamać, tymczasem boję się o przyszłość, bardzo chciałabym jak najszybciej wyzdrowieć i iść do pracy. Proszę Cię o wszelkie Łaski. Dziękuję za wszystko. Amen

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy19.10.14

  Swiety Judo Tadeuszu blagam Cie o laske uzdrowienia dla mojej corki i mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy19.10.14

  Swiety Judo Tadeuszu blagam Cie o laske uzdrowienia dla mojej corki i mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy28.10.14

  Święty Judo Tadeuszu,proszę o uwolnienie mojej rodziny i środowiska od ducha niezgody.Panie Jezu, w Tobie ufność pokładam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy8.11.14

  Święty Judo Tadeuszu proszę bardzo o scalenie, zjednoczenie mojej rodziny, proszę natchnij mojego męża Grzegorza, żeby wrócił do mnie i do naszej córeczki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Święty Tadeuszu Judo, w trzecim dniu nowenny, błagam Cię o wstawiennictwo w sprawie mojego zdrowia. Uproś mi u Pana Jezusa i Maryi brak choroby i umocnienie wiary. Otocz mnie swoją opieką, łaską i pomóż podążać właściwą śnieżką. Ulituj się nade mną, choć wiem, że nie jestem tego godna. Proszę też o modlitwę wstawienniczą za zdrowie moich bliskich i Sióstr KK.

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy19.12.14

  Święty Judo Tadeuszu błagam Cię o uzdrowienie mojego brata z choroby alkoholowej, jego nawrócenie oraz nawrócenie jego dzieci, a także ulgę w cierpieniu mojego ojca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy25.2.15

  Święty Judo Tadeuszu,błagam,wyproś mi łaskę podjęcia dobrej decyzji,w wiadomej Ci sprawie,a dla mojego syna,łaskę znalezienia pracy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Anonimowy4.6.15

  Święty Judo Tadeuszu, błagam cię za swoje miejsce pracy. Wspieraj i prowadź!

  OdpowiedzUsuń
 10. Anonimowy5.6.15

  Sw. Judo Tadeuszu prosze Cie o "normalnosc" w spaniu. przez zaklocanie ciszy nocnej przez cale noce naszych sasiadow. Prosze Cie o odzyskanie plynnosci mowy naszej coreczki oraz laski o blogoslawienstwa dla naszej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy4.8.15

  Św. Judo Tadeuszu proszę o ptrzebne łaski dla mojego syna Pawła niech Bóg przez Twoje wstawiennictwo prostuje jego drogi pomoże wyjść z tego co złe niech mu pobłogosławi i wyprostuje wszystkie trudne sprawy zdaje się nie mające końca św. Tadeuszu w tobie cała nadzieja - módl się za niego

  OdpowiedzUsuń
 12. Anonimowy14.9.15

  Swiety Judo Tadeuszu, pomoz mojej rodzinie przywrocic lad i spokoj ducha, zdrowia dla wszyskich i ustrzez nas od zla, pomoz nam naprawic nasze bledy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Anonimowy21.1.16

  Swięty Tadeuszu Judo blagam Cie zmiłuj sie na demną i wypros mi łaske u Jezusa Chrystusa abym nie straciła pracy i aby mój syn znalazł dobra zone błagam pomóż

  OdpowiedzUsuń
 14. Święty Tadeuszu Judo proszę wyjednaj dla mnie pojednanie z moją przyjaciółką którą tak źle potraktowałem. Proszę wyjednaj mi także pojednanie z kolegami z którymi się przez to pokłóciłem.

  OdpowiedzUsuń
 15. Św. Judo Tadeuszu proszę wyjednaj mi u Boga łaskę pogodzenia się z moją przyjaciółką którą tak źle potraktowałem. Wyjednaj mi proszę pojednanie z kolegami z którymi się przez to pokłóciłem.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy8.2.16

  święty Tadeuszu Judo upraszam cię o opiekę dla mojej rodziny o pracę i abyśmy mogli spłacić nasze długi. Twój oddany Czciciel.

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonimowy9.2.16

  Święty Tadeuszu Judo wyproś u Boga łaskę dla mojej rodziny , abyśmy nie stracili pracy i byli w stanie spłacić nasze długi. Twój Czciciel.

  OdpowiedzUsuń
 18. Anonimowy6.3.16

  swiety judo tadeuszu prosze o szczesliwy dar macierzynstwa dla mojej corki

  OdpowiedzUsuń
 19. Anonimowy23.2.20

  Sw.Judo Tadeuszu prosze Cie o laske pracy w ksiegowosci i o przedluzenie renty.

  OdpowiedzUsuń
 20. Anonimowy23.2.20

  Sw.Judo Tadeuszu prosze Cie o laske pracy w ksiegowosci i o przedluzenie renty.

  OdpowiedzUsuń