Dzień 8. Chodzić w miłości Bożej

„W miłości Bożej strzeżcie samych siebie, oczekując miłosierdzia Pana naszego Jezusa Chrystusa , które wiedzie ku życiu wiecznemu” (Jud 21). Kto modli się z poddaniem woli Bożej, kto szuka nade wszystko spełnienia tego, co Bóg chce, kto pragnie jedynie się zbawić, ten ma w sercu miłość Boga, a to najważniejsze.
„Będziesz miłował Pana Boga twego ze wszystkiego serca twego i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiej myśli twojej” (Mt 22, 37).
Czy żyjesz wedle miłości Bożej? Czy ją praktykujesz?
Jak wygląda twój stosunek do Boga? do Kościoła? do Sakramentów św.? do modlitwy? Odpowiedz sobie szczerze na te pytania. Tylko w zachowaniu tych praktyk możesz liczyć na wysłuchanie.

(tu można wymienić prośby do Boga przez wstawiennictwo św. Judy)

Na zakończenie każdego dnia modlimy się:

„Temu zaś, który może was ustrzec od upadku i stawić nienagannymi i rozradowanymi wobec swej chwały, jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen” (Jud 24-25).

Modlitwa do św. Judy

O przesławny św. Tadeuszu! Przez owe wzniosłe Twoje przywileje, które Cię tak wyszczególniły w życiu, mianowicie pokrewieństwo z Panem naszym Jezusem Chrystusem wedle ciała i apostolstwo; ponadto przez chwałę, którą cieszysz się obecnie w niebie, a otrzymaną w nagrodę za twoje trudy i męczeństwo – wyjednaj nam u Dawcy wszelkiego dobra potrzebną łaskę…, a szczególnie, żeby stały się nam wprost bezcennym skarbem nauki przez Boga natchnione, a w liście Twoim nam przekazane, zwłaszcza, żebyśmy gmach doskonałości wznosili na podłożu wiary, modląc się za łaską Ducha Świętego o wytrwanie w miłości Bożej, oczekując miłosierdzia Jezusa Chrystusa na życie wieczne i żebyśmy starali się każdym dostępnym nam środkiem wspomagać błądzących, wysławiając chwałę, majestat, panowanie Tego, który może nas zachować od grzechu i uczynić nieskalanymi i radującymi się z przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa, Boskiego naszego Zbawiciela. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu.

W: Ks. Józef Pachucki TJ, Nowenna do św. Judy Tadeusza, Wrocław 2006.


7 komentarzy:

 1. Anonimowy20.10.14

  Święty Tadeuszu Judo w ósmym dniu mojej modlitwy błagam Cię wyjednaj mi u Pana Jezusa Chrystusa Łaskę Zdrowia i Łaskę Znalezienia Pracy. niech ten nowy tydzień niesie za sobą dobre wydarzenia. Otocz mnie swoją opieką i miłosierdziem i wysłuchaj moich szczerych i gorących próśb, które do Ciebie z pokorą zanoszę. Strzeż mnie od złego. Amen.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy3.11.14

  Proszę Cię Święty Tadeuszu Judo uproś dla mnie i męża pracę oraz wyjścia z długów, bo cała rodzina na tym cierpi a zwłaszcza dzieci. Dla syna udanego zabiegu na sercu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy3.12.14

  Proszę o Łaskę Bożą w Sprawie Postawienia Nowego Św.Krzyża, zdobyciu Pracy dla Mnie,dla Syna pracy i porzucenia złego towarzystwa, nawrócenia się do Pana Boga i Rodziny, aby Moje sprawy w Sadzie skończyły się sprawiedliwie i pomyślnie.Proszę o wstawiennictwo u Stwórcy Św. Tadeuszu Judo.Amen

  OdpowiedzUsuń
 4. Święty Tadeuszu Judo w ósmym dniu mojej modlitwy błagam Cię, uproś dla mnie łaskę zdrowia. Dziękuję, że wyniki dzisiejszych badań są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy4.1.15

  Proszę Cię św. Judo Tadeuszu w intencji Panu Bogu wiadomej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy10.6.15

  Święty Judo Tadeuszu, proszę Cię za swoje miejsce pracy, proszę o pomoc w sprawie podjęcia właściwej decyzji dotyczącej mojej przyszłości. Oddaje się pod Twoją opiekę, wspieraj mnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy4.12.15

  Święty Judo błagam Cie o dojrzałość w postępowaniu, mądre decyzję, odpowiedzialność, łaski Ducha Św dla mojego dwudziestoletniego syna

  OdpowiedzUsuń